PříjemFAQHledatSeznam uživatelůUživatelské skupinyRegistracePřihlášení

Share | 
 

 Tasu-Wa: Nox at Prodigium

Goto down 
AutorZpráva
Tasu Wa
Žák vyššího stupně
avatar

Poèet pøíspìvkù : 6
Join date : 21. 07. 14

PříspěvekPředmět: Tasu-Wa: Nox at Prodigium   Thu Aug 07, 2014 9:54 am

Nox at Prodigium


Alebo tiež noc a prodigy. Toto meno tomu vymyslel sám Toujou a nikto v podstate nevie, čo jednotlivé slovíčka znamenajú. Popísal s nimi však seba, a v podstate svojimi unikátne schopnosti narábania so zbraňami. Tádo schopnosť má ako pasívnu, tak aj aktívnu stránku.


Passívna:
žiak (hocijaký stupeň): +1 bodov do taijutsu (konkrétne kenjutsu)
expert:                      +1.5 bodov do taijutsu (konkrétne kenjutsu)
mistr a vyššie:            +2 bodov do taijutsu (konkrétne kenjutsu)


Aktívna: 
Hlavná časť špeciálnej schopnosti. Jedná sa o ovládanie a privolávanie zbraní, prevažne mečov. Tieto meče sa vlastne stále nachádzajú v blízkosti Tasu-ho, len nie sú vidieť ani cítiť. On má práve schopnosť priniesť ich k realite a zobraziť na oči aj iným, než je len on sám. Meče pri tom mávajú zväčša nepravidelné až bizardné tvary, sú z čierneho, chladného materiálu a nepodliehajú magnetizmu a ani korózii, či podobne. Dokáže z nich vytvárať aj techniky, zoskupiť ich pred sebou do ochranného valu, vyslať na nepriateľa. Každopádne v pasívnom bojovaní sa musí spoľahnú´t len na vlastné schopnosti narábania s nimi, vo svojich rukách


Naposledy upravil Tasu Wa dne Mon Sep 01, 2014 7:36 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Tasu Wa
Žák vyššího stupně
avatar

Poèet pøíspìvkù : 6
Join date : 21. 07. 14

PříspěvekPředmět: Re: Tasu-Wa: Nox at Prodigium   Mon Sep 01, 2014 7:32 pm

Techniky:


♠-Jixián-♠ Ur. 4 ♠ Taijutsu  ♠ Vlastná technika
Alebo tiež "Limit", ktorý má každý jeden človek na svete. Či už užívateľ Chi, alebo nie. Konkrétne táto technika slúži tieto limity preboriť. Ľudské telo totiž nevyužíva 100% zo svojho potenciálu, čo je prirodzené, pretože inak by veľmi rýchlo skolabovalo. Technika slúži práve na ignorovanie limitov, na využitie svojich vlastných svalov a potenciálu svojho tela na 100%, čo mu vlastne masívne pridá na sile a rýchlosti. (konkrétne z 25% na 100%) Vďaka tomu mu pri aktivácií nerobí problém zodvihnúť aj niekoľkonásobne ťažšieho súpera a hodiť ho o zem, či praktickejšie využitie, vytrhnutie dverí z pántov a podobne. Je to Taijutsu technika, ktorá si žiada veľmi veľkú silu vôle a taktiež vedomosti o limitoch vlastného tela. Má totiž nepríjemné vedľajšie následky. Sú tým horšie, čím dlhšie sa človek v tomto stave nachádza. Telo totiž nie je stavané na to, aby vydržalo dlho fungovať na 100% výkon a tak celá tá ťarcha na Tasu-ho doľahne po tom, ako techniku ukončí. Zoslabne a v horšom prípade na nejaký čas môže byť úplne vyradený z boja. Myslí sa v rozmedzí dní, nie postov. Proste ak to preženie, boj pre neho skončil.
Na prvý pohľad technika nevyzerá nijak. V podstate sa na Tasu-ovi nevykazujú žiadne zmeny vzhľadu osoby, či vzhľadu a ovplyvnenia jeho okolia.. možno sa len bude usmievať.
Trvanie: Záleží od využitia techniky. Môže ju využívať pokojne aj po celý postovací čas súboja, ak nevytvára príliš veľkú záťaž na telo. Ak však v tomto stave aktívne bojuje a stále sa dostáva za svoje vlastné hranice, vydrží mu to desať postov "aktívneho" boja pri ktorom robí veci "nad" jeho fyzickú úroveň.
Ďalšie slabiny: Technika je sprevádzaná bolesťou. Svaly sa totiž vysilujú viac, pri jej využívaní. Neunavia sa, no preťažia sa a bolesť sa stupňuje spolu s dobou, počas ktorej sa Tasu v technike nachádza. Môže narásť až na úroveň, pri ktorej sa už ďalej neudrží pri vedomí.


♠-Piě-♠ Ur. 3 ♠ Taijutsu/ Vrod. Vlastnosť ♠ Vlastná technika
Alebo tiež preblesknutie. Vlastne je to technika pomocou ktorej sa sám „pritiahne“ k svojej zbrani. Niečo ako keď privoláva zbraň k sebe. Rozdiel je len v tom, že musí byť zbraň zabodnutá v nejakom pevnom materiále. Nemôže sa pritiahnuť na nejakú, ktorá je len tak vo vzduchu. Preblesknutie je okom nezachytiteľný pohyb. Nemôže pri ňom pochopiteĺne útočiť. Ani to nie je teleport, akonáhle by medzi neho niekto niečo pevné a tvrdé postavil, mohol by skončiť pokojne aj v kóme. Využíva to tak, že niekam hodí zbraň, zväčša meč. Ten sa zasekne do podložky a len o stotinu na to, ho už drží v rukách. Nemôže si pri tom vyberať, na ktorý meš sa preblesknúť. Vlastne po pár sekundách sa už ani nemôže preblesknúť k danej zbrani. Musí to spraviť impulzívne.


♠-Baowéi-♠ Ur. 3 ♠ Vrod Vlastnosť ♠ Vlastná technika
Alebo tiež „strážca“ či „obrana“.. celkom jednoduchý názov ktorý je viac než výstižný. Samotná technika je primitívna no zároveň účinnejšia, než by na úrovni 3 mala byť. Technika spočíva len v tom, že okolo seba zhmotní množstvo mečov. Nie je ich príliš dobre vidieť, skôr sa podobajú roztrieštenému sklu. Slúžia len na obranu. Napríklad cez ne neprejde ani rana raketometom. Odolnosť však neurčuje technika sama o sebe. Neurčuje ju vlastne nič. Je odolná natoľko, nakoľko sú odolné meče. A zatiaľ sa nenašla vec, ktorá by ich materiál dokázala rozrezať či podobne. Každopádne a je obrana sústredená okolo Tasu-ho, nemôže vytvárať ďalšie meče, ani použiť preblesknutie. Zároveň nepokrýva zem, na ktorej stojí. Teda ak na neho útok vyletí zo zeme, meče nemajú ako ho zablokovať. Taktiež existuje istý polkruh, ktorého dĺžku by nemal zúžiť, inak by sa sám mohol mečmi porezať. Je to presne pol metra. Každopádne ho prekročiť môže, len tým veľa riskuje.

-Techniky ktoré sú zamerané na "prieraz" - útok v jednom bode, či v malom úseku, sa cez techniku môžu dostať ak sú vyššieho ranku, než technika sama o sebe.
♠-Swen-Hon-Ghon-♠ Ur. 3-5 ♠ Taijutsu ♠ non-kg klanová technika
Klan -Wa- nie je známy len tým, že vychováva veľmi talentovaných šermiarov či bojovníkov so zbraňami. Je známy aj kvôli ich unikátnym "martial-arts" technikám akou je aj Bone crushing strike. Jedná sa o úder, ktorý za sebou zanecháva len minimálne, alebo žiadne vonkajšie zranenie. V podstate sa jedná o koncentrované vystrelenie "chi" energie s pomocou úderu pästi so zámerom poškodiť vnútorné časti tela nepriateľa. Na úrovni tri dokáže poškodiť len mäkké svalové tkáne a vlakná. Na úrovni štyri už dokáže poškodiť kosti a na úrovni päť, dokáže napríklad rozbiť aj neprestrielné sklá, či spraviť z hlavy nepriateľa omeletu /z vnútra/. Samozrejme má nevýhody, ako každý iný podobný útok.
Výhody: Aj keď úder nepriateľ zablokuje napríklad rukou, interné zranenia sa prenesú práve na tú ruku. Teda napríkald ak sa niekto bude pokúšať vykriť hák danou rukou, tak mu táto technika danú ruku pravdepodobne zlomí.
Nevýhody: Stále sa jedna len o úder, dá sa mu uhnúť, keďže rýchlosť už závisí čisto na užívateľovi. Taktiež sa dá "odkloniť", ak je nepriateľ dosť schopný v taijutsu. Musí totiž nastať priami kontakt päste s telom nepriateľa. Ak mu ju nepriateľ odkloní, kontakt nenastane a on mu nemá ako úder zasadiť. Rovnako je možné vynájsť aj "proti"-techniku, keď to niekoho čisto náhodou napadne, pri ktorej sa nepriateľ prispôsobí výboju "chi" a nechá ho cez svoje "ruky" rozpŕchnuť sa do okolia. Technika taktiež neumožňuje vysielať jednu päsť za druhou. Teda využíva sa skôr k protiútoku, alebo k jednorázovému útoku, ktorý nenadväzuje na žiadne kombo-úderov.


Naposledy upravil Tasu Wa dne Tue Sep 16, 2014 12:17 pm, celkově upraveno 4 krát
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Lucy
Admin
avatar

Poèet pøíspìvkù : 54
Join date : 11. 04. 14

PříspěvekPředmět: Re: Tasu-Wa: Nox at Prodigium   Tue Sep 02, 2014 6:55 pm

1) Jixián-♠ Ur. 4 ♠ Taijutsu  ♠ Vlastná technika
- „Myslí sa v rozmedzí dní, nie postov. Proste ak to preženie, boj pre neho skončil.“ -Dopsat přesný limit trvání techniky.
-Dopsat slabiny a nevýhody

2) Piě-♠ Ur. 3 ♠ Taijutsu/ Vrod. Vlastnosť ♠ Vlastná technika
-Nemáme problém, POVOLENO

3)Baowéi-♠ Ur. 3 ♠ Vrod Vlastnosť ♠ Vlastná technika
-„Napríklad cez ne neprejde ani rana raketometom. Odolnosť však neurčuje technika sama o sebe. Neurčuje ju vlastne nič. Je odolná natoľko, nakoľko sú odolné meče.“ –Jestliže je technika nepřítele útočná a na vyšší úrovni než ta tvoje, logicky by bylo možné se přes ní dostat - meče samozřejmě mohou vydržet, ale jejich formace nejspíš ne. Jestli chceš, aby přes techniku nic neprošlo, dej si jí buď na vyšší úroveň a nebo jí během hry vylepšuj do vyšší úrovně. Ale na tomto omezení trvám.
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Tasu Wa
Žák vyššího stupně
avatar

Poèet pøíspìvkù : 6
Join date : 21. 07. 14

PříspěvekPředmět: Re: Tasu-Wa: Nox at Prodigium   Mon Sep 15, 2014 6:56 pm

well edit...

-a taktiež pridaná nová technika
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Lucy
Admin
avatar

Poèet pøíspìvkù : 54
Join date : 11. 04. 14

PříspěvekPředmět: Re: Tasu-Wa: Nox at Prodigium   Wed Sep 17, 2014 8:36 pm

Jixián
- 10 postů na aktivní boj je podle nás moc, souhlasíme s 6-7 posty max.^^
Swen hon ghon
- nevýhody nám nepřijdou jako nevýhody - že se soupeř může vyhnout není nevýhoda techniky, stejně jako vymyšlení proti-techniky -> rády bychom viděly nějakou nevýhodu na tělo^^
Zbylé techniky jsou povolené^^
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Sponsored content
PříspěvekPředmět: Re: Tasu-Wa: Nox at Prodigium   

Návrat nahoru Goto down
 
Tasu-Wa: Nox at Prodigium
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
 :: Hra :: Murim :: Schopnosti-
Přejdi na: