PříjemFAQHledatSeznam uživatelůUživatelské skupinyRegistracePřihlášení

Share | 
 

 Kylian Tanguy - Chronokineze (manipulace času)

Goto down 
AutorZpráva
Kylian Tanguy
Legendární mistr*A
avatar

Poèet pøíspìvkù : 48
Join date : 02. 08. 14

PříspěvekPředmět: Kylian Tanguy - Chronokineze (manipulace času)   Sat Sep 13, 2014 2:51 pm


Vrozená schochopnost - ovládání času


Jestli jste se právě rozpálili při představě cestování časem, zhluboka se nadechněte a vydechněte. A pokud to nestačilo, běžte se podívat na díl Doctora Who.
Nechystá se tu na vás žádné sci-fi, ani snídaně s dinosaury. Když čtete "manipulace času", je myšleno spíš než co jiného jeho deformování. Když bychom si měli vypůjčit prostorové výrazy, čas se dá natahovat, nebo zkracovat. Podle toho, zda uživatel schopnosti tok času urychlí nebo zpomalí, je schopen natlačit do hodiny hodinu a půl nebo naopak. Existují techniky, které takovýmto způsobem ovlivňují určitý prostor, věc nebo uživatele samotného, stačí si jen vybrat. Žůžo?
S velkou mocí přichází velká zodpovědnost... a v tomto případě i velké nebezpečí. Když se narodíte s darem ovládat oheň, hrozí vám maximálně tak, že se popálíte. Čas není oheň, je to důležitá fyzikální veličina. Pokud si s ním plánujete pohrát, měli byste se připravit na pořádný zmatek, kterým tím vyvoláte v celém systému.
Některé fyzikální síly deformací času zpravidla nebývají ovlivněny - například taková gravitace. A tak se stává, že se s ní během technik dějí veselé věci. Pokud nevíte co s tím, může to být značná nevýhoda. Když jste v tom sběhlí, dá se možná mluvit o ztížených podmínkách.
To takové přetížení to je bez problémů. Tedy, jen do té doby, než jste donuceni prudce přecházet z jednoho urychleného časového proudu do pomalejšího. Na lidské tělo to nemá zrovna pěkné účinky. V závislosti na rychlosti, časovému rozdílu a směru přetížení se mohou následky pohybovat od poražení na zem, přes zlomeniny, rozdrcené končetiny a ztrátu vědomí až k potencionální smrt.
Všechna ta pokřivená fyzika se příležitostně pochopitelně dá využít ve váš prospěch, ale daleko spíš v boji dostane na hranu vás, než vašeho nepřítele.

Uživatelům schopnosti není dovoleno se začít učit techniky, dokud nezvládnou Rytmus času - podvědomé odpočítávání vteřin v jakákoliv přítomný moment. To jim poskytuje skvělý přehled o čase a pokud chtějí doslovnou vteřinovou přesnost. K Rytmu také patří dokonale zvládnutá schopnost přepočítávání času.
Vzhledem k okolnostem by se tedy Rytmus dal označit za pasivní stránku schopnosti, ač k ní doslova nepatří a je se ho potřeba naučit.

_________________
Info:
 
Tribute song:
 
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Kylian Tanguy
Legendární mistr*A
avatar

Poèet pøíspìvkù : 48
Join date : 02. 08. 14

PříspěvekPředmět: Re: Kylian Tanguy - Chronokineze (manipulace času)   Sat Sep 13, 2014 4:21 pm

Zrychlení toku času uživatele
Technika klanu Tanguy
1. - 6. stupeň (- ovládnutá v plné škále)
Taijutsu/Vrozená schopnost

Obecné informace - Osobní urychlení toku času dostává uživatele do rychlejšího proudu času - z jeho pohledu to vypadá, jako když zpomaluje čas okolí, z pohledu okolí to vypadá, že se stává rychlejším. Tato technika je aplikovatelná pouze na uživatele techniky a neovlivňuje gravitaci (což pro uživatele vede k změněným fyzikálním podmínkám). Je určena na dlouhodobější použití - uživatel vstoupí do zrychleného proudu a po delší dobu v něm setrvává. Kromě fyzikálních problémů je hlavní nevýhodou fakt, že během používání této techniky není uživatel schopen použít jakékoliv další.

1. stupeň - Zrychlení o jednu pětinu rychlosti uživatele (rychlost x 6/5). Gravitace se pro uživatele pohybuje okolo 8 g - uživatel je o jednu pětinu lehčí (kg x 1/4) a padá o jednu pětinu pomaleji. V případě náhlého přerušení techniky nedochází k žádnému problému.

2. stupeň - zrychlení o jednu čtvrtinu rychlosti uživatele. Gravitace se pohybuje okolo 7 g. Uživatel je o jednu čtvrtinu lehčí a padá o jednu čtvrtinu pomaleji. Náhlé přerušení techniky stále nečiní žádný problém.

3. stupeň - zrychlení uživatele o jednu třetinu. Gravitace = 6,5 g. Uživatel váží o jednu třetinu méně a padá o jednu třetinu pomaleji. V případě náhlého přerušení techniky dochází k dočasné ztuhlosti končetin na 5 - 15 vteřin. Je-li uživatel v pohybu, zpravidla dochází k nekontrolovatelnému pádu.

4.stupeň - zrychlení uživatele o polovinu jeho rychlosti. Gravitace 5 - 4,5 g. Uživatel je o polovinu lehčí (to už je ve fyzickém souboji opravdu pořádná nevýhoda) a padá o polovinu pomaleji. V případě náhlého přerušení dochází bez ohledu na to, v jaké je uživatel poloze, ke sražení na zem, často spojené s vyraženým dechem. Dále dochází k ztrátě zraku během postu, kdy k přerušení dojde a jednoho následujícího. Poté se zrak postupně vrací, další dva posty však uživatel částečně trpí tunelovým viděním (zůžené zorné pole).

5. stupeň - zrychlení uživatele o tři čtvrtiny. Gravitace = 2,5 g. Uživatel je na třetině své váhy a na nějaké využívání volného pádu k zesílení úderů může rovnou zapomenout. V případě náhlého přerušení techniky dochází k sražení na zem, black outu a v závislosti na poloze a pohybu člověka v okamžik přerušení se mohou vyskytnou zlomeniny končetin.

6. stupeň - dvojnásobné zrychlení uživatele. Z praktického hlediska stav bez tíže (ne zrovna praktické podmínky pro boj). Z pohledu okolí uživatel prakticky nic neváží. K pádu prakticky nedochází. V případě náhlého přerušení techniky dochází k okamžité ztrátě vědomí po dobu cca 30 sekund. Následující post je uživatel vysoce dezprientovaný a prakticky neschopný nic dělat. Mimo po dobu bezvědomí ztrácí kontakt s Rytmem, což vede k vysoké psychycké frustraci i poté, co se zorientuje. Ta pokračuje minimálně do doby, než je schopen si ověřit čas a zpátky se v něm "ukotvit".

Nevýhoda na závěr - uživatel není schopen ihned aktivovat techniku šestého stupně. K zrychlování musí docházet postupně. Z přirozeného stavu se dá přejít maximálně do techniky 3.stupně, z té pak maximálně do úrovně páté a teprve pak zrychlit na šestou.


Zpomalení toku času uživatele
Technika klanu Tanguy
3. - 5. stupeň (- ovládnutá v plné škále)
Taijutsu/Vrozená schopnost

Obranná technika, používaná zejména v případě vážných zranění nebo extrémních podmínek. Často nadělá více škody než užitku a i samotnými členy klanu je spíše vnímána ako poslední zoufalý pokus.

3. stupeň - Dvakrát zpomaluje uživatelův čas. Uživatel není schopný zůstat ve vzpřímené poloze, jeho vnímání je dvakrát pomalejší, stejně tak jeho reakce. Z pohledu okolního světa je dvakrat tak těžký. V případě zranění dochází k pomalejšímu krvácení a k pomalejší ztrátě tepla.

4. stupeň - Stejné podmínky jako při třetím stupni, akorát násobeno čtyřmi. U uživatele dochází navíc k dočasné ztrátě zraku.

5. stupeň - Maximum toho, co je možné dosáhnout. Je to opravdu to poslední, co člověk může udělat. Zpomaluje uživatelův tok času desetkrát. Uživatel není schopen udržet svislou polohu a ihned po aktivaci techniky ztrácí vědomí. V té pak setrvává tak dlouho, dokud neumře, nebo jeho chi neklesne pod kritické množství. Uživatel nabívá desetinásobku své váhy.

První dva stupně se občas používají při středně vážných zraněních k zpomalení krvácení, za účelem prodloužení času, který uživatel vydrží bez kyslíku, nebo v extrémních teplostních podmnínkách. V případě přítomnosti nepřítele se ale jejich použití stává vysoce nebezpečným.
Poslední technika se používá při pokusu maximalizovat své šance na přežití, pokud už nic jiného nezbývá. Často se používá v případu vážných zraněný a (opět) extrémních podmínek. Bez toho, aby uživatele našla další příznivě nakloněná osoba prakticky nemá význam a vzhledem k tomu, že uživatel váží desetinásobek svojí váhy, je velmi těžké mu jakkoliv pomoci.

_________________
Info:
 
Tribute song:
 
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Lucy
Admin
avatar

Poèet pøíspìvkù : 54
Join date : 11. 04. 14

PříspěvekPředmět: Re: Kylian Tanguy - Chronokineze (manipulace času)   Wed Sep 17, 2014 8:50 pm

Shodly jsme se na závisti vůči tvému popisu xD
Pouze bychom rády věděly, jak dlouho dokážeš/te držet schopnost^^
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Sponsored content
PříspěvekPředmět: Re: Kylian Tanguy - Chronokineze (manipulace času)   

Návrat nahoru Goto down
 
Kylian Tanguy - Chronokineze (manipulace času)
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
 :: Hra :: Murim :: Schopnosti-
Přejdi na: