PříjemFAQHledatSeznam uživatelůUživatelské skupinyRegistracePřihlášení

Share | 
 

 Noah / Žiak stredného stupňa

Goto down 
AutorZpráva
NoahPoèet pøíspìvkù : 3
Join date : 08. 09. 14

PříspěvekPředmět: Noah / Žiak stredného stupňa   Mon Sep 08, 2014 8:48 pm

N O A H

real loneliness is not necessarily limited to when you are aloneMeno ~
Noah
Prezývka ~ N/A
Pohlavie ~
Vek ~ 17

Krajina pôvodu ~ Island
Škola ~ Francúzko
Hodnosť ~ Žiak stredného stupňa

Dátum narodenia ~ 5.7
Krvná skupina ~ B negatív

Prvý dojem ~
Mierne neupravený chalan vyššieho vzrastu. Pokiaľ Noaha stretnete po prvý krát a vidíte ho samého môže vyzerať dosť strašidelne. Rozhodne nepôsobí priateľsky a to hneď kvôli viacerým faktorom. Prvý by mohli byť jeho neposedné vlasy, neustále rozstrapatené. Druhý je fakt že svoju ruku nosí zabalenú v čiernych bandážach aj keď pre to nemá žiadny konkrétny dôvod. Má viacero jaziev a poranení, ktoré on sám na sebe ignoruje. Aj napriek nepriateľskému výzoru je to pomerne otvorený človek, ktorý nemá problém viesť debatu takmer s hocikým. Záleží však aj na tom čo majú on a druhý človek spoločné.

 C H A R A K T E R ~

Noah je pomerne jednoduchá povaha, vzhľadom na to že sa v živote nikdy nestretol s nejakými ťažkými udalosťami. Nedá sa povedať že by nemal rád ľudí, práve naopak, sú buď ľudia ktorých rád má alebo tí, ktorých ignoruje. Nenávisť je pre neho až moc komplikovaná emócia. Tu prichádza jedna z jeho najhlavnejších povahových vlastností. Emočná plochosť. Nikdy nie je schopný presne vyjadriť nejaké emócie a v podstate vďaka tomuto stráca aj schopnosť vycítiť ako sa cítia ostatní. Najsilnejšia emócia ktorú dokáže prejaviť je pravdepodobne radosť. Táto vlastnosť ho obmedzuje v každodennom živote, pretože si nedokáže dať pozor na to čo povie, neuvedomuje si že to toho druhého môže zraniť. Rovnako nedokáže preberať vážne témy, respektíve dokáže len pri tom on sám vážne neznie. Ďalšia jeho negatívna vlastnosť by bola  nedočkavosť. Je to celkom banálna vlastnosť, no vďaka nej má problém s čakaním na veci na ktoré sa teší. Prejavuje sa to napríklad pri cestovaní z ktorého dostáva v podstate až zvláštne úzkostné stavy. Noah však nemá len negatívne vlastnosti, medzi jeho pozitívne patrí napríklad túžba po poznaní. Je to vášnivý osvietenec, ktorý trpí syndrómom zbierania informácií. Taktiež je to typ ochrancu, ktorý keď si niekoho naozaj obľúbi, tak kvôli nemu dokáže urobiť čokoľvek. Takýchto ľudí, ktorých by si obľúbil však bolo žalostne málo.

N E / O B Ľ Ú B E N É ~

Má rád dobré jedlo, kvalitné umenie – hlavne v predvojnovom období (začiatok moderny), z umenia obľubuje hlavne hudbu a literatúru aj keď pri hudbe najradšej čerpá zo 70tych a 80tych rokov. Medzi jeho najobľúbenejších autorov patrí Bruce Springteen, New Order. Nemá moc rád zvieratá, jediný pre neho prijateľný druh sú mačky. Obľubuje rovnako aj prírodu a čistotu od ľudskej rasy, takže väčšie prázdne miesta. Nemá rád ticho a taktiež ľudí ktorí hovoria iným čo majú robiť. Vzniká tu tak menší paradox. Okrem tohto všetkého má rád aj čiernu farbu a vôňu benzínu.


S T O R Y ~


Nachádzame sa na Islande, neďaleko mesta Keflavík. Počasie je ako vždy dosť mizerné, husté dažďové prehánky občasne naruší minúta silného slnka. V mestskej nemocnici je živo, všade pobiehajú sestričky a doktori. Nedá sa ani poriadne rozoznať kto je kto vzhľadom na rovnošatu ktorá je u každého totožná. V menšej miestnosti leží celkom pekná ryšavá žena celkom sama. Jej brucho vyzeralo na vybuchnutie, pravdepodobne sa chystala na pôrod. To prezradil aj zástup pracovníkov ktorí sa nahrnuli do jej izby. Všetko prebiehalo dosť klasicky, až na to že muž sa nikdy neobjavil. Dieťa, ktoré pomenovala Noah nemohlo mať priezvisko vzhľadom na absenciu otca. Nechcela porušovať islandské tradície tak sa v tom moc nešprtala. Bola odsúdená na život s dieťaťom, ktoré ani moc nechcela a mala dosť veľké pochybnosti o tom či úlohu zvládne. Jej melancholické nálady ju pochytávali počas celého pôrodu, no keď jej dieťa dali do náručia zvláštne sa usmiala. Možno to nebude až také hrozné, predsa len Noahov úsmev rozfúkol mračná pochybností ktoré nadobudla.

Po návrate z nemocnice nastali dni radosti a harmónie. Dalo sa to očakávať pretože Noahovej matke pomáhala jedna postaršia paní. Nerobila to síce dobrovoľne, ale Noah si ju vskutku obľúbil. Nastávali aj také momenty, kedy teta Irenne zostávala s Noahom celé dni a noci sama, pretože Noahova mama trávila svoje voľné dni inde. Mala mocnú schopnosť vďaka ktorej dokázala svojmu synovi zabezpečiť tú najlepšiu starostlivosť. Vzťah Noaha s mamou bol dosť neutrálny, ona ho nepriamo obviňovala že jej ukradol celú jej mladosť. Nikdy nehovorila kde ide, keď zmizla na pár dní. Irenne sa však o Noaha starala dosť ukážkovo, bolo to však zvláštne pretože väčšinu času hovorila ako robot, respektíve z nej nevychádzali žiadne emócie, hovorila skoro strojovým hlasom. To mohla byť aj príčina Noahovej emočnej prázdnoty, ktorá sa najviac začala prejavovať pri nástupe do škôlky. Moc detí si s ním nerozumelo, skôr to vyzeralo tak že mu je úplne jedno čo im povie. Mohol pôsobiť vyspelejšie, ale bolo to veľmi zvláštne. Nikdy neplakal, nikdy mu nevadilo keď bol sám a všetci ostatní sa hrali naokolo. S mamou takéto problémy nikdy neriešil, pretože hocikedy keď ju zavolali do škôlky záhadne sa to ututlalo. Noah si však našiel asi dvoch kamarátov s ktorými vychádzal lepšie ako s ostatnými. Vo väčšine vecí sa zhodli a v podstate voči sebe zostali lojálny až do školských lavíc.

Školské obdobie symbolizovalo pre Noaha niečo ako vzostup. Začínal byť čoraz rozvinutejší a otvorenejší k ľuďom. Mnohí si na ňom jeho chladnosť cenili. Nikdy nemal s nikým problém pretože pokiaľ niečo niekomu povedal, väčšinou ho zobral za slovo, poslúchol. Vôbec sa mu to však nezdalo, pretože sa takto správal každý z jeho rovesníkov. V tomto období mal Noah okolo 10 rokov a uvedomoval si že to čo sa deje nie je úplne prirodzené. Mama, ktorá sa s Noahom každý deň bavila len najmenej ako sa dalo a rozprávali sa o povrchných veciach to zacítila. Jeden večer to nebolo tak ako vždy, pretože začala vážnu debatu. Najskôr vysvetlila Noahovi čo robila cez dni kedy nebola doma. Noah očakával že doháňa svoju mladosť, no vôbec to tak nebolo. Ukázalo sa že pátrala po jeho otcovi. Nie je obyčajná žena a začala mu vysvetľovať schopnosť ktorú vlastnia. Noah to bral z počiatku katastrofálne, mal na to aj dôvod vzhľadom na to že si vôbec nebol istý čo bolo v jeho živote skutočné a čo boli len ovplyvnení ľudia. Tu akosi prišiel vrchol Noahovej emočnej prázdnoty. Nebolo to však nič katastrofálne. Bral to pomerne dosť dobre len sa cítil trocha blbo voči ostatným, na ktorých túto schopnosť omylom použil. Nechcel tam ani moc zostať, čo sa vyriešilo tým že ho mama poslala do Francúzka na školu ktorá je pre takých ľudí ako je on. Z počiatku to pre neho bolo dosť problematické, hlavne z hľadiska jazyka. Po anglicky vedel len naozajstné základy a o francúzštine sa mu ani nestalo. Doteraz tam však strávil čistým päť rokov a aj keď to mal z počiatku ťažšie, naučil sa hovoriť anglicky celkom dôstojne a dokonca ovláda aj francúzštinu na základnej úrovni.


Počas štúdia vo Francúzku sa Noahovi stalo strašne veľa vecí, väčšina z nich bola pomerne radostná. Naskytlo sa však pár nekalých momentov ktoré sa Noahovi vôbec nepodobali. Mohol mať okolo 12 rokov, keď išiel neskoro noci naspäť na akadémiu. Ani nevedle prečo sa ocitol v meste mimo školy, kde predtým skoro vôbec nechodil. Vedel že obyvatelia o ľuďoch so špeciálnymi schopnosťami nevedeli, preto sa cítil celkom bezpečne. Ako však išiel po ulici, ktorá bola posiata menšími krčmami. Noah sa moc pred seba nepozeral, jednak bola tma a druhak sa bál miestnych, podarilo sa mu o niekoho zakopnúť. Bol to pravdepodobne už celkom opitý človek, ktorý sa však odrazu postavil, pričom z rohu vyšli ďalší dvaja. Ukázalo sa že to mal byť nafingovaný prepad, ktorí robili miestne potkany. Tak ich aspoň prezýval Noah, ktorý voči nim pociťoval ohromnú averziu. Tu asi prvý krát porušil svoje slovo, respektíve  zásadu kedy nevyužíva ľudí. Dvaja ľudia ho chytili a druhý ho začal prehľadávať aby zistil či pre sebe nemá nejaké cenné veci. Noah sa nahneval, aj keď si to nemohli všimnúť, pričom tomu, ktorý ho nedržal prikázal aby zaútočil na ostatných dvoch ktorý držali Noaha. Spustil takto dosť nenásytnú bitku, tí traja sa bili ako keby sa nikdy nepoznali. To Noaha neuveriteľne prekvapilo, začal dúmať nad tým akí tí traja mali vôbec vzťah. Z brutálnej bitky Noah odišiel s polkou dojazveného tela, pretože nebol zrovna najpozornejší a najšikovnejší a pár krát ho už nechcene odhodili bohvie kam. Tu prišiel ku väčšine svojích doterajších rán, pričom asi najväčšiu mal na ruke, ktorú v súčasnosti nosí zabandážovanú ale nie je to kvôli tomu. Čas jazvu skoro úplne zahojil, on to skôr nosí na pamiatku, respektíve pripomenutie. Aj keď konal správne dosť dlho uvažoval či to tak naozaj bolo.


I N V E N T Á R ~

hodinky x batoh x tabatierka x zápisník a pero x MP3 prehrávač


~ S C H O P N O S T I ~


Zameranie ~ Genjutsu

Schopnosti ~
Nedá sa povedať že by bol dobrý v bojovom umení, väčšinou sa blízkemu kontaktu s nepriateľom vyhýba. Vyniká skôr v strategiach a v manipulovaní.

Klan ~
x / Noahov klan nemá vlastné meno, v podstate jediní známi ľudia, ktorí vlastnia túto schopnosť je Noah a jeho mama.

Vrodená schopnosť ~
Schopnosť, ktorú Noah vlastní sa nazýva Vsugerácia poprípade Ovplyvnenie. Ide o pomerne mocnú schopnosť ktorá patrí pod Genjutsu. Noah dokáže človeku vsugerovať v podstate hocičo, s tým že ho presvedčí o veci ktorú Noah chce aby vykonal, že je správna. Je to komplikovaná schopnosť ktorá je sama o sebe dosť užitočná, pretože dokáže ovládať celé chovanie jedincov avšak ako každá schopnosť aj táto má svoje medzery. Väčšinou sa jedná o nedostatky z Noahovej strany pretože pravý majster v tejto schopnosti dokáže spôsobiť aj peklo na zemi. Noah nedokáže ovplyvniť osoby, voči ktorým pociťuje rešpekt. Taktiež sa za veľmi silného psychického vzdoru dokáže vsugerácia potlačiť, avšak taký vzdor by sa dal zažiť len pokiaľ by Noah rozkázal svojmu cieľu aby zabil seba alebo niekoho, koho má veľmi rád. Takéto veci však z pravidla nerobí pretože tam ide o jeho česť. Na vyššej úrovni bude Noah schopný ovplyvniť aj zvieratá, avšak zatiaľ sa zameriava na ľudí a aj to v menšej norme. Schopnosť ako taká je ohromne ťažká na ovládnutie, a stále má dosť problémov aj vzhľadom na fakt ako dlho na nej už cvičil. Pri nadmernom používaní dokáže byť Noah ľahko dezorientovaný a hrozí mu nečakaná nevoľnosť, ktorá môže vyústiť až do závrate. Na súčasnej úrovni nie je schopný ovládať viacej ako jedného človeka, no jeho mama už bola schopná ovládať viacej ako troch ľudí. Noah sa nad týmto v podstate ešte ani nezamýšľal. Dĺžka jednotlivého vsugerovania sa väčšinou viaže na danú činnosť, ktorá má byť vykonaná. Pokiaľ je to niečo jednorázové tak sa skončí po vykonaní činnosti. Pokiaľ je to niečo neisté ako napríklad keby niekomu prikázal aby kráčal rovno, pri najlepších podmienkach by to vydržalo 7 minút. Vsugerovanie sa aktivuje pri očnom kontakte, aspoň na súčasnej Noahovej úrovni. Neskôr bude schopný Vsugerovať aj hlasom.

Body ~

Základné zameranie - Genjutsu
Genjutsu  5, Síla  1, Rýchlosť  3, Výdrž 2, Chi 4, Inteligencia 5Naposledy upravil Noah dne Tue Sep 16, 2014 8:24 am, celkově upraveno 5 krát
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Kylian Tanguy
Legendární mistr*A
avatar

Poèet pøíspìvkù : 48
Join date : 02. 08. 14

PříspěvekPředmět: Re: Noah / Žiak stredného stupňa   Tue Sep 09, 2014 5:04 am

Zdravím.
Tvůj životopis vypadá vzhledově čistě, vyskytly se tu nicméně dva problémy.

- ve Francii již jsou tři Žáci vyššího stupně. Jeden je sice v procesu schvalování, ale to je v tomto případu v podstatě to samé.

- tvůj životopis (historie, abychom byli přesní) je na Žáka vyššího stupně příliš krátký. Současnou délku bych byl možná ochoten uznat pro Žáka nižšího stupně. Zkus se trochu rozepsat.

Nezapomeň na sebe upozornit, až uděláš edit...
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
NoahPoèet pøíspìvkù : 3
Join date : 08. 09. 14

PříspěvekPředmět: Re: Noah / Žiak stredného stupňa   Tue Sep 09, 2014 11:05 am

Zdravím. Smile

Zmenil som to na žiaka stredného stupňa, snáď s tým teraz nebude problém. Za životopis sa ospravedlňujem, som zvyknutý písať kratšie s tým že charakter väčšinu aj tak zažije v hre, avšak predĺžil som ho / snáď dostatočne na žiaka stredného stupňa Smile
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Kylian Tanguy
Legendární mistr*A
avatar

Poèet pøíspìvkù : 48
Join date : 02. 08. 14

PříspěvekPředmět: Re: Noah / Žiak stredného stupňa   Tue Sep 09, 2014 1:42 pm

Asi tě zklamu, ale ještě stále mi to nestačí. Co se samotného psaní týká, píšeš dobře, takže se nebojím, že bys s tím měl potom ve hře problém, nicméně s něčím málo přes šest set slov tě dál vážně pustit nemůžu.
Jen pro srovnání, Aela, která je na stejné úrovni jako ty, má těch slov něco přes 1 100 a Abigail dokonce přes 1 800.
Chápu, že tě třeba psaní životopisu nebaví, ale pod devět stovek tě vážně povolit nemůžu. (Ano, je to tady! ... úchylný matematik.)
Jestli tě nenapadá o čem psát, zkus rozebrat třeba jak přišel k těm jizvám, k něčemu takovému přece člověk nepřijde jen tak (na základě toho, co jsem zatím viděl, do tebe vkládám důvěru, že z toho neuděláš klišé Smile). Nebo můžeš zkusit vymyslet, proč na jedné ruce nosí bandáž. Protože - buďme upřímní - to je opravdu hodně divný módní výstřelek.
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Lucy
Admin
avatar

Poèet pøíspìvkù : 54
Join date : 11. 04. 14

PříspěvekPředmět: Re: Noah / Žiak stredného stupňa   Tue Sep 09, 2014 9:16 pm

Teď ještě naše připomínky^^:
1 – Upřesnit, jakým způsobem začíná genjutsu – dotekem, pohledem,..
2 – Dopiš, jak dlouho vsugerování vydrží.
3 - Nenašly jsme žádnou nevýhodu, která plyne pro tebe.
4 – Není nikde řečeno, jestli můžeš ovládat víc lidí, nebo jen jednoho. Pokud by to bylo více lidí najednou, muselo by to být na vyšší úrovni a taky omezený počet ovlivněných^^.
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
NoahPoèet pøíspìvkù : 3
Join date : 08. 09. 14

PříspěvekPředmět: Re: Noah / Žiak stredného stupňa   Sun Sep 14, 2014 7:46 pm

Ospravedlňujem sa že to tak trvalo, povinosti s uni. Smile


Životopis som teda dopísal, neviem či som tomu zrovna pomohol no predpokladám že po istej dobe hry ho kompletne prerobím, aby som sa zaň nehanbil, len sa potrebujem vcítiť do charu.

Veci so Vsugeráciou pridané. Smile
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Kylian Tanguy
Legendární mistr*A
avatar

Poèet pøíspìvkù : 48
Join date : 02. 08. 14

PříspěvekPředmět: Re: Noah / Žiak stredného stupňa   Mon Sep 15, 2014 4:16 pm

Kdyby to byl první nástřel, tak bych tomu asi měl ještě co vytknout, ale vzhledem k tomu kolik ses s tím už nadřel, máš ode mě povoleno.

Tedy... za předpokladu, že si ještě předěláš body tak, aby odpovídaly tvé hodnosti ;)

_________________
Info:
 
Tribute song:
 
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Sponsored content
PříspěvekPředmět: Re: Noah / Žiak stredného stupňa   

Návrat nahoru Goto down
 
Noah / Žiak stredného stupňa
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
 :: Hra :: Murim :: Charaktery :: Francie-
Přejdi na: